PARANORMAL PEOPLE

Forum ludzi paranormalnych

Ogłoszenie

Każde nowe forum potrzebuje aktywnych użytkowników, więc...

#1 2014-02-07 15:38:43

 Vampire17

Przerażacz

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 51
Punktów :   

Empatia, telepatia czy zwyczajna intuicja?

Temat zakładam w oparciu o własne doświadczenia, a nie jak do tej pory o artykuł gdzieś znaleziony. Zawsze ciekawiło mnie zjawisko empatycznego wyczuwania nastroju innych ludzi, szczególnie, że sam dosyć silnie tego doświadczam. Do rozpoczęcia tego tematu dzisiaj skłoniło mnie dzisiejsze doświadczenie, które do tej pory pojawiło się po raz pierwszy, a przynajmniej po raz pierwszy je zaobserwowałem. Mianowicie, pracując dzisiaj u babci w sklepie przyszedł klient, wydawałoby się nie wyróżniający się spośród pozostałych, może poza tym tylko, że oglądał dosyć drogie mierniki, a nie najtańsze jak wszyscy inni. Co było w nim niezwykłego? Przez cały czas jak stał przy ladzie, czyli jakieś 1,5 metra ode mnie czułem dziwne mrowienie, zaczęło się jak podszedł i zniknęło, gdy tylko się oddalił. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło i nie wiem jak to wytłumaczyć. Jedyne co mi przyszło do głowy to moje "zdolności" wyczuwania nastroju innych ludzi znajdujących się niedaleko mnie. Zaznaczę przy tym, że nie ma to nic wspólnego z odczytywaniem znaków w zachowaniu, mimice twarzy, czy temu podobnych. Często jak wchodzę do domu, a mama jest w złym nastroju to wiem to od progu, mimo że nawet jej jeszcze nie widziałem i nie upewniłem się czy jest w domu. Przez to też nie lubię miejsc gromadzących wielu ludzi na raz, szczególnie gdy jest wręcz tłoczno. Czuję się wtedy skołowany i wręcz zagrożony. Nie wiem na ile to normalne i czy inni ludzie też tak reagują, słabiej albo mocniej, bo jakoś ludzie, z którymi o tym rozmawiałem nie wydawali się rozumieć do końca o co mi chodzi. Albo też tak czują i nie rozumieją mojego zdziwienia całym zjawiskiem albo wręcz przeciwnie nigdy czegoś takiego nie doświadczyli. Czekam na opinie... ;)

Offline

 

#2 2014-02-18 11:49:58

 skiba

Przerażacz

Skąd: Kielce/Kraków
Zarejestrowany: 2012-02-11
Posty: 98
Punktów :   

Re: Empatia, telepatia czy zwyczajna intuicja?

Nie chcę Cię martwić, ale jeśli czujesz się zagrożony w tłumie, oznacza to, że jesteś socjopatą, tak jak ja xD
A co do meritum, to człowiek w zależności od humoru, stanu zdrowia i kilku innych czynników, wydziela osobliwą aurę, dlatego wiemy, gdy ktoś jest zdenerwowany czy szczęśliwy i dlatego też, w tłumach źle się czujemy. Wystarczy bowiem, odrobina wrażliwości i będziemy odczuwać efekty różnych nastrojów.
A z tym mrowieniem to mi się wydaje, że to jest jeszcze inna sprawa. Ponieważ mrowienie, osoby wrażliwe, odbierają tak gdy jest w pobliżu silne źródło energii, niekoniecznie tej dobrej.

Offline

 

#3 2014-02-18 13:08:22

 Vampire17

Przerażacz

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 51
Punktów :   

Re: Empatia, telepatia czy zwyczajna intuicja?

1. Co do socjopatii - nie zdziwiłbym się.
2. Co do mrowienia, też odniosłem wrażenie, że ta energia raczej nie była pozytywna, choć wrażenie było dosyć przyjemne. Może ciągnie mnie do złego? ;P

Offline

 

#4 2014-02-18 15:57:19

 skiba

Przerażacz

Skąd: Kielce/Kraków
Zarejestrowany: 2012-02-11
Posty: 98
Punktów :   

Re: Empatia, telepatia czy zwyczajna intuicja?

Nie chodzi czasem o złą czy dobrą energię. Po prostu, o jej silne źródło

Offline

 
Specjalny hosting na nasze grafiki: kliknij, żeby przejść do hostingu

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.funmt2.pun.pl www.polskimaxserwer.pun.pl www.herosofpoland.pun.pl www.apocalypticshinobi.pun.pl www.liga-k2.pun.pl